Afgelopen weekend vond in Zwemcentrum Rotterdam de tiende editie van de Orange Cup plaats, hét toernooi voor de lifesavingsport in Nederland. Atleten uit 18 landen van over de hele wereld streden op spectaculaire wijze op verschillende disciplines om de 1e plaats. Een weekend vol plezier, sportiviteit, internationale contacten én twee wereld records!
Foto: Rob Pauel
De Orange Cup, die in 2016 voor het eerst werd georganiseerd, trekt jaarlijks de beste lifesavingsport-talenten van over de hele wereld naar Nederland. De laatste twee jaar georganiseerd in samenwerking met Sportbedrijf Rotterdam in Zwemcentrum Rotterdam, met haar moderne faciliteiten het perfecte decor voor dit toernooi.
(Foto’s: Rob Pauel)
Twee wereldrecords!
Tijdens het weekend kwamen diverse disciplines aan bod en werden maar liefst twee wereldrecords neergezet. Het oude wereldrecord 100 meter Rescue Medley in 57.64 stond op naam van Kacper Majchrzak uit Polen. Italiaan Simone Locchi verbrak dat wereldrecord op de Orange Cup met 57,44. Fergus Eadie van de New Zealand Black Fins dook ook onder het oude wereldrecord met 57,49.
Daarnaast is het New Zealand Black Fins team de nieuwe wereldrecordhouder op de 4 x 50 meter Mixed Pool Lifesaver Relay met 1.42,92. Zij verbraken het oude record van 1.43,20 van het Mairangi Bay SLSC team, ook uit Nieuw-Zeeland.
Nieuw VIP-programma trekt sponsors aan
Dit jaar introduceerde de Orange Cup voor het eerst een VIP-programma, waarbij sponsors uit de sport een uitnodiging voor het VIP-deck kregen en hun logo op de LED-boarding te zien was. Het programma begon met een welkomstdrankje en uitleg over de sport van lifesavingsporter Kitty Schiphorst Preuper. Daarna bood het speciale VIP-deck met catering de sponsors een unieke ervaring van het toernooi bovenop het spannende wedstrijdaanbod in het zwembad.
(Foto’s: Rob Pauel)
Eerste Kids Experience is een groot succes
De jeugd heeft de toekomst! Na de eerste wedstrijddag van de Orange Cup gingen 40 kinderen van 6 tot en met 10 jaar het bad in voor de Kids Experience Zwemmend Redden. Tijdens deze clinic onder leiding van de Rotterdamse Reddingsbrigade leerden de kinderen onder andere een startduik en zwemmen met een rescue tube. Wellicht zien we hen over een aantal jaar terug op de Orange Cup!
Het succes van de jubileumeditie van de Orange Cup benadrukt de groeiende interesse in de lifesavingsport in Nederland en de rest van de wereld. We kijken terug op een geslaagd weekend en kijken uit naar de volgende editie!
Bekijk alle uitslagen van het toernooi hier.
(Foto’s: Rob Pauel)
